Skocz do zawartości

projekty domów

Zdjęcie

Projekt Zeus

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Redakcja

Redakcja

Redaktor

• Redakcja
  • 432 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 03:00

Projekt Zeus

Szczegółowy opis projektu domu Zeus znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/zeus

Dołączona grafika Dołączona grafika

Link do projektu: Projekt Zeus

#2 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:24

po prostu, jeden z najpiękniejszych projektów wraz z bardzo praktycznym układem wewnętrznym,

#3 Gość_julek

Gość_julek
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2011 - 05:32

Witam, zastanawiam sie nad tym projektem. Ten projekt jest podobny do Atlasu II, praktycznie nie wiele sie różni. Wie ktoś dlaczego jest droższy w wykonaniu o ok. 150 tys. zł ?

#4 Dobre Domy

Dobre Domy

Redaktor

• Redakcja
  • 16953 postów

Napisano 05 maj 2011 - 10:38

Witam, zastanawiam sie nad tym projektem.
Ten projekt jest podobny do Atlasu II, praktycznie nie wiele sie różni.
Wie ktoś dlaczego jest droższy w wykonaniu o ok. 150 tys. zł ?

Witam,
W projekcie Zeus zostały zaproponowane inne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne niż w projekcie Atlas II. Dodatkowo ma on także większą powierzchnię. Są to dwa główne powody, z powodu których występuje różnica w kosztach budowy tych projektów.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl
Pozdrawiam

#5 Gość_Motylek

Gość_Motylek
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 10:53

Witam,
W projekcie Zeus zostały zaproponowane inne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne niż w projekcie Atlas II. Dodatkowo ma on także większą powierzchnię. Są to dwa główne powody, z powodu których występuje różnica w kosztach budowy tych projektów.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl
Pozdrawiam

Witam,
A ja byłam w obydwóch domach i widziałam ich koszty rzeczywiste. Są prawie identyczne, a Zeus to różnica 30 tysięcy, a nie 150,- jak pisze Admin !!! :)
Pozdrawiam.

#6 Dobre Domy

Dobre Domy

Redaktor

• Redakcja
  • 16953 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 01:34

Witam,
A ja byłam w obydwóch domach i widziałam ich koszty rzeczywiste. Są prawie identyczne, a Zeus to różnica 30 tysięcy, a nie 150,- jak pisze Admin !!! :)
Pozdrawiam.

Witam,
Na naszej stronie internetowej podajemy koszty określone w kosztorysie, który został opracowany na podstawie dokumentacji. Oczywiście koszty budowy domu metodą gospodarczą lub np. inną technologia niż przyjęta w projekcie, mogą okazać się inne.
Pozdrawiam

#7 Gość_Darek

Gość_Darek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 12:52

witam. Od pewnego czasu interesuję się tym projektem. Mam już warunki zabudowy i przyszedł czas na wybór projektu. Moje pytanie - gdzie można było by obejrzeć w realu ten dom?? jakieś real Foto? Jestem z ok suw, tak więc pewnie w okolicy takiej chatki nie ma, jednak jeśli ma ktoś zdjęcia z budowy i ukończenia to był bym wdzięczny za pomoc, bo wiadomo zaplanować to jedno a zbudować to drugie. Ewentualnie co można zmienić w projekcie żeby od razu to uwzględnić. Szacowany czas budowy koszty itp. Z góry dzięki pozdrawiam

#8 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 12:58

WITAM JA ZACZYNAM BUDOWAC 1LIPCA TO WAM POWIEM CO I JAK ZMIENILEM KOTLOWNIE ZA GARAZEM A TU Z BOKU ZROBILEM SOBIE SPIZARKE KUCHNIA BEDZIE CIUT WIĘKSZA PRZE TE ZMIANY

#9 Gość_nulek

Gość_nulek
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2012 - 07:49

WITAM JA ZACZYNAM BUDOWAC 1LIPCA TO WAM POWIEM CO I JAK ZMIENILEM KOTLOWNIE ZA GARAZEM A TU Z BOKU ZROBILEM SOBIE SPIZARKE KUCHNIA BEDZIE CIUT WIĘKSZA PRZE TE ZMIANY

Bardzo proszę o kontakt w sprawie kotłowni za garażem,ponieważ jestem na etapie adaptacji projektu.
Takie informacje są dla mnie bezcenne.
Bardzo proszę o pomoc nr telefonu lub email.
pozdr

#10 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 07:47

witam. Od pewnego czasu interesuję się tym projektem. Mam już warunki zabudowy i przyszedł czas na wybór projektu. Moje pytanie - gdzie można było by obejrzeć w realu ten dom?? jakieś real Foto? Jestem z ok suw, tak więc pewnie w okolicy takiej chatki nie ma, jednak jeśli ma ktoś zdjęcia z budowy i ukończenia to był bym wdzięczny za pomoc, bo wiadomo zaplanować to jedno a zbudować to drugie. Ewentualnie co można zmienić w projekcie żeby od razu to uwzględnić. Szacowany czas budowy koszty itp.
Z góry dzięki pozdrawiam

Witam,

zbudowałem już ten dom. Zrobiliśmy kilka zmian, kotłownię mamy w pomieszczeniu za garażem, a pod schodami dodatkowy schowek na opał (schody lane)

#11 Gość_nulek2

Gość_nulek2
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 05:32

Witam, zbudowałem już ten dom. Zrobiliśmy kilka zmian, kotłownię mamy w pomieszczeniu za garażem, a pod schodami dodatkowy schowek na opał (schody lane) . Czy moge poprosić o jakieś zdjęcia? Ja też planuję zrobić kotłownię w pomieszczeniu za garażem. Interesuje mnie również jak rozwiązał pan sprawę komina,to znaczy w którym miejscu się znajduje jeśli pod schodami jest miejsce na opał oraz jaki piec pan zainstalował? Bardzo proszę o informację,jakiś rzut, zdjęcie cokolwiek. pozdr

#12 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 08:34

Witam,

zbudowałem już ten dom. Zrobiliśmy kilka zmian, kotłownię mamy w pomieszczeniu za garażem, a pod schodami dodatkowy schowek na opał (schody lane) .

Czy moge poprosić o jakieś zdjęcia?
Ja też planuję zrobić kotłownię w pomieszczeniu za garażem.
Interesuje mnie również jak rozwiązał pan sprawę komina,to znaczy w którym miejscu się znajduje jeśli pod schodami jest miejsce na opał oraz jaki piec pan zainstalował?
Bardzo proszę o informację,jakiś rzut, zdjęcie cokolwiek.
pozdr

Proszę o adres@ to podeślę fotki. Komin jest na ścianie gdzie schody, tyle że od strony kotłowni, więc da się normalnie po schodach wchodzić;). Dom w stanie surowym, więc pieca jeszcze nie ma

#13 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 25 listopad 2012 - 11:30

Proszę o adres @ wtedy prześlę jakieś zdjęcia. Dom jest w stanie surowym, więc nie ma jeszcze pieca

#14 Gość_nulek2

Gość_nulek2
  • Goście

Napisano 27 listopad 2012 - 06:27

Bardzo dziękuję. Mój adres: nulek2@interia.pl

#15 Gość_Motylek

Gość_Motylek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2012 - 09:12

Witajcie! Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu. My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność. Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce! Nie straszcie więc przyszłych inwestorów! AAA- do przyszłych budujących! - więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał! Belki grubośći 30/28 - porażka! Połowa drewna by wystarczyła. - a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!! Stali co niemiara ... - monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:)/> - uważajcie na błędy w projekcie... SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę. A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:)/> Pozdrawiamy. Służymy radami.

#16 Dobre Domy

Dobre Domy

Redaktor

• Redakcja
  • 16953 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 12:32

Witajcie!
Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu.
My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność.
Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce!
Nie straszcie więc przyszłych inwestorów!

AAA- do przyszłych budujących!
- więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał!
Belki grubośći 30/28 - porażka!
Połowa drewna by wystarczyła.

- a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!!
Stali co niemiara ...

- monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:)/>/>/>

- uważajcie na błędy w projekcie...

SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę.
A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:)/>/>/>

Pozdrawiamy. Służymy radami.

Witam
Projektując nasze domy musimy przestrzegać odpowiednich norm, stosować odpowiednie wspólczynniki, które wpływają w znaczny sposób na rodzaj, wymiary, i technologię wykonania elementów konstrukcyjnych takich jak więźba dachowa, fundamenty, czy stropy. Jednkaże jeśli po uwzględnienu realnych warunków w miejscu budowy znajdą Państwo architekta, bądź konstruktora, który będzie w stanie przeprojektować elementy konstrukcyjne budynku tak, by nadal spełaniły one swoje podstawowe funkcje a były "odchudzone" oczywiśćie nie mamy ku temu żadnych przeciwwskazań.
Co do rodzaju stropu - strop momolityczny jest lepszy pod względem akustycznym od stropu gęstożebrowego, dlatego uznaliśmy, że nad garażem, w którym występuje hałas od auta, strop monolityczny będzie lepszym rozwiązaniem.
Ponieważ cenimy sobie uwagi i sugestie inwestorów co do ewentualnych błędów lub możliwości zastosowania innych niż zaproponowane przez nas w dokuemntacji rozwiązań - nie usuwamy tego wpisu z forum. Klient powinien być zadowolony na każdym etapie współpracy z Dobrymi Domami.

Pozdrawiam

#17 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2012 - 10:39

Witam
Projektując nasze domy musimy przestrzegać odpowiednich norm, stosować odpowiednie wspólczynniki, które wpływają w znaczny sposób na rodzaj, wymiary, i technologię wykonania elementów konstrukcyjnych takich jak więźba dachowa, fundamenty, czy stropy. Jednkaże jeśli po uwzględnienu realnych warunków w miejscu budowy znajdą Państwo architekta, bądź konstruktora, który będzie w stanie przeprojektować elementy konstrukcyjne budynku tak, by nadal spełaniły one swoje podstawowe funkcje a były "odchudzone" oczywiśćie nie mamy ku temu żadnych przeciwwskazań.
Co do rodzaju stropu - strop momolityczny jest lepszy pod względem akustycznym od stropu gęstożebrowego, dlatego uznaliśmy, że nad garażem, w którym występuje hałas od auta, strop monolityczny będzie lepszym rozwiązaniem.
Ponieważ cenimy sobie uwagi i sugestie inwestorów co do ewentualnych błędów lub możliwości zastosowania innych niż zaproponowane przez nas w dokuemntacji rozwiązań - nie usuwamy tego wpisu z forum. Klient powinien być zadowolony na każdym etapie współpracy z Dobrymi Domami.

Pozdrawiam

Witam,

my wybudowaliśmy ten dom i rzeczywiście koszty nie są takie jak podane na stronie. Ale to raczej zależy wg. mnie od ekipy i miejsca budowy. Dach pokryty dachówką ceramiczną i nie odchudzaliśmy więźby. Trzeba pamiętać, że dach ma też utrzymać napór wiatru i śniegu. Nasz wykonawca nie polecał jego "odchudzenia", koszt więźby byłby mniejszy o 3000zl a to nie duża oszczędność licząc całkowity koszt dachu. Ale każdy robi jak uważa.

#18 Gość_Cinek

Gość_Cinek
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 10:16

Witam Szanowni Państwo. Czy moze ktoś z Was polecic ekipę do wybudowania domu Zeus. Prosze Was o info na ponizszego maila. dziekuje. pozdrawiam cinzet@op.pl Witam, my wybudowaliśmy ten dom i rzeczywiście koszty nie są takie jak podane na stronie. Ale to raczej zależy wg. mnie od ekipy i miejsca budowy. Dach pokryty dachówką ceramiczną i nie odchudzaliśmy więźby. Trzeba pamiętać, że dach ma też utrzymać napór wiatru i śniegu. Nasz wykonawca nie polecał jego "odchudzenia", koszt więźby byłby mniejszy o 3000zl a to nie duża oszczędność licząc całkowity koszt dachu. Ale każdy robi jak uważa. [/quote]

#19 pdurski

pdurski

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 02:06

Witam. Wybudowałem dom według projektu Atlas. Na moim serwisie zamieściłem szereg artykółów dotyczących tej budowy. Znajduje sie tam również ponad 20 filmów z realizacji tej budowy oraz pięciogodzinny kurs dvd o tym jak wybudować dom Atlas. Przyznam, że projekt ten jest jedną z najbardziej ciekawych dla wykonawcy konstrukcji. Zarówno strop z mnogością łuków na zewnątrz budynku jak i więźba, która pozbawiona jest słupów podpierających oraz jak na tak wielki ciężar ma stosunkowo niskie nachylenie dały mi sporo do myślenia. Budynek jednak po wykonaniu prezentuje się wyjątkowo okazale i zdecydowanie bije na głowę inne budowy w sąsiedztwie. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Paweł Durski z serwisu "http://www.durski-domy.pl" Jak wybudować dom jednorodzinny

#20 Gość_Janek

Gość_Janek
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 07:42

Witajcie! Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu. My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność. Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce! Nie straszcie więc przyszłych inwestorów! AAA- do przyszłych budujących! - więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał! Belki grubośći 30/28 - porażka! Połowa drewna by wystarczyła. - a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!! Stali co niemiara ... - monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:) - uważajcie na błędy w projekcie... SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę. A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:) Pozdrawiamy. Służymy radami.

@Motylek Projekt Zeus wraz z działką i pozwoleniem mam już od 2 lat i nieodważyłem się jeszcze zacząć budowy, bo nie dobrze były zaplanowane finanse a chcialbym w krótki czasie dom ten mieć spłacony. Tak więc, jeżli nie będzie to dla Państwa kłopotem, byłbym wdzięczny o podzieleniu się konkretnymi informacjami na temat kosztów oraz, jaka firma byłaby godna polecenia, no co zwracać uwagę itp. Chętnie skontaktowałbym się z Państwem telefonicznie albo przynajmniej drogą elektroniczną. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję domu ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych